حال که با تفاوت چاپ دیجیتال و چاپ افست آشنا شدید، به نظر شما بهترین روش چاپ کدام است؟

اگر هنوز هم پاسخ به این سؤال برایتان دشوار است، باید به شما بگوییم که این امری طبیعی است. چون پاسخ این است که بهترین روش چاپ را شرایط حاکم بر هر پروژه تعیین می‌کند. ولی برای اینکه در زمان تصمیم‌گیری بین این دو بتوانید ساده‌تر انتخاب کنید ما سؤالاتی را آماده کرده‌ایم و به آن‌ها پاسخ داده‌ایم.

1 – تیراژ: من این سفارش (کارت ویزیت یا تراکت و …) را بعد از چاپ به چند نفر می‌خواهم ارائه کنم؟

پاسخ به این سؤال مسیر انتخاب را برای شما بسیار هموار می‌کند، اگر مخاطبین شما بیشتر از 500 نفر هستند چاپ اُفست را انتخاب کنید و اگر مخاطبین شما کمتر از این رقم هستند، چاپ دیجیتال گزینه بهتری است.

2 – زمان: من برای چه زمانی به سفارشم نیاز دارم؟

اگر در شرایط فورس ماژور و اضطراری قرارگرفته‌اید و نیاز دارید که در کمترین زمان ممکن سفارشتان را تحویل بگیرید، شک نکنید که تنها گزینه شما چاپ دیجیتال است.

3 – جنس: من می‌خواهم بر روی چه جنسی سفارشم چاپ شود؟

برخی از جنس‌های کاغذ یا مقوا در هر دو نوع چاپ دیجیتال و اُفست یکسان هستند مثلاً در دسته‌بندی کارت ویزیت‌ها جنس‌های سلفون مات، سلفون براق، لمینت مات، لمینت براق و کتان آلمان و یا در دسته‌بندی سربرگ‌ها و تراکت‌ها جنس‌های تحریر تا 100 گرم، گلاسه تا 200 گرم، کتان تا 100 گرم و…

اما برخی از جنس‌ها و خدمات فقط در چاپ افست ارائه می‌شوند و برای داشتن آن‌ها فارغ از پارامتر زمان و تیراژ می‌بایست که چاپ افست را برای سفارش خود انتخاب نمود، مثلاً در دسته‌بندی کارت ویزیت جنس‌های لمینت مات مخملی، لمینت مات یو وی موضعی یا کارت ویزیت با قالب خاص به شکل یک ماشین

4 – رنگ: من می‌خواهم سفارشم رنگ خاصی داشته باشد؟

اگر خارج از چهارچوب رنگ‌های قابل‌چاپ با یک پرینتر رنگی نیازی دارید، پس چاپ دیجیتال هم نمی‌تواند نیاز شمارا برآورده کند و باید از چاپ افست استفاده کنید. برای چاپ رنگ طلایی، نقره‌ای، مسی، فسفری و سایر رنگ‌های خاص چاپ اُفست در حال حاضر تنها گزینه پیش روی شماست.

5 – نمونه اولیه: من چاپ با تیراژ بالا نیاز دارم ولی نیاز به نمونه اولیه برای تصمیم‌گیری دارم، چه کنم؟

پاسخ روشن است، چاپ دیجیتال. درست است که چاپ افست ممکن است بسیاری از ویژگی‌های مدنظر شمارا ازنظر رنگ و جنس به شما ارائه ندهد اما برای اینکه عیوب احتمالی طراحی را متوجه شوید و قبل از اقدام برای چاپ افست یک نمونه واقعی از کار خود را مشاهده کنید بسیار مناسب است.

برای خرید فتوکپی و  کارتریج hp و همچنین تعمیر پرینتر به شکل با کیفیت به نمایندگی شارپ ، پارسا سیستم مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *